Biography

11. června 2012 v 12:52 | katka219 |  About Demi Lovato

Demino celé jméno je Demetria Devonne Lovato a narodila se 20.8. 1992 v Dalassu (Texas, USA) jako druhá dcera Patrica Lovato a Diany de la Garza. Je mexicko-irsko-italského původu. Malá Demi chodila na zakladní školu v Dallasu, ale setkala se zde se šikanou a navíc ji těžce poznamenal rozvod rodičů. Přemluvila proto matku, aby se mohla učit doma a v roce 2009 úspěšně odmaturovala.

Již jako sedmiletá se Demi poprvé objevila na televizvní obrazovce a to v seriálu pro děti Barney&Friends. Poté hrála ve vedlejších rolích v několika seriálech, ale až v roce 2007 se jí splnil sen. Společně s kapelou Jonas Brothers získala hlavní roli ve filmu Camp Rock.

Rok 2008 byl pro Demi zlomový. Po boku Jonas Brothers se stala hvězdou Disney channelu, jelikož film byl v USA megaúspěšný. Není divu, že Demi poté získala hlavní roli i v seriálu Sonny ve velkém světě. S filmem a seriálem přišlo i první turné - Demi Live! Warm Up Tour a brzy následovalo turné Burnin' up, kam jí Jonasovi pozvali jako předskokanku. Z těchto koncertů se natočil i film, kde Demi zpívá hit This is me s Joem Jonasem. 23.9. 2008 Demi vydala své první debutové sólové album s názvem Don' t forget. V jednom rozhovoru Demi prozradila, že bylo nahrané za deset dní. Album bylo velmi úspěšné.

Pak následoval rok 2009, kdy se svou nejlepší kamarádkou Selenou Gomez natočila film Program na ochranu princezen. V létě toho roku se Demi vydala na turné Summer Tour, aby podpořila své druhé album Here We Go Again. Vydala ho 21.7. 2009 a bylo ještě úspěšnější.

V roce 2010 Demi začala točit druhou sérii Sonny ve velkém světě a také Camp Rock2: The Final Jam. Kvůli propagaci filmu Demi vyrazila turné po Jižní Americe, ale bohužel ho nedokončila a koncem listopadu nastoupila do léčebního centra. Později přiznala, že to bylo kvůli jejím dlouhotetým problémům. Již od dětství měla potíže s příjmem potravy, sebepoškozováním, později se přidali deprese kvůli nátlaku veřejnosti a bipolární porucha. Demi se ale nikdy nevzdala a se svými problémy začala bojovat. Léčební centrum opustila 29.1. 2011. Zůstala silná a o svých problémech se nebojí promluvit, proto se stala inspirací pro miliony dívek po celém světě.

20.9. 2011 Demi vydala své třetí album Unbroken, které obsahuje její dva velké hity Skyscraper a Give Your Heart A Break. Za obě tyto písně získala mnohá ocenění.

V roce 2012 začala působit jako porotkyně v americké pěvecké soutěži The X-Factor, kde poté zůstala po celé dvě série. Demi díky této show získala více fanoušků po celém světě.

Rok 2013 byl velice úspěšný. 14.5. 2013 Demi vydala své již čtvrté debutové album s prostým ale výstižným názvem DEMI, kterému předcházel dosud její nejúspěšnější singl Heat Attack. Když v létě roku 2013 dovršila krásných jednadvacet let, rozhodla se Demi udělat něco speciálního, a tak odjela do Afriky, kde 10 dní pomáhala tamním obyvatelům pod záštitou charitativní organizace Free The Children. Později řekla, že tato zkušenost jí hodně ovlivnila život. Na podzim roku 2013 dostala Demi malou roli v oblíbeném muzikálovém seriálu Glee.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama